Komunikacja w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Status: Offline

Komunikacja w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku

Postautor: Piotr Radoliński » 26 października 2015, 14:35

Informujemy, że w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku komunikacja będzie funkcjonować wg następujących zasad:

1. W sobotę 31 października i niedzielę 1 listopada 2015 roku w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie.
2. W dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku zostaną uruchomione linie specjalne nr 90, 93, 94 i 97 obsługiwane taborem niskopodłogowym, które będą kursować wg następujących relacji:

Linia 90 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.
Linia będzie w obu kierunkach kursować kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. cm. Komunalnego), Warszawską, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską.

Linia 93 – Gombrowicza – Cmentarz Komunalny.
Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Gombrowicza (pętla), Fieldorfa-Nila, al. Wyzwolenia, Sosabowskiego, Michałowskiego, ponownie al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

Linia 94 – Błeszno – Cmentarz Komunalny.
W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy cmentarzu komunalnym.
W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze.
Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. cm. Zacisze), Warszawską, Kościuszki, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej).

Przejazd autobusami linii nr 90, 93, 94 i 97 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

Rozkłady linii specjalnych dostępne są na stronie http://www.mzd.czest.pl w zakładce Publiczny Transport Zbiorowy.

UWAGA.

W dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i Aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i Aleję 11. Listopada.
Przystanki BIENIA i CMENTARZ RAKÓW w kierunku centrum będą w tych dniach zawieszone dla wszystkich linii.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Re: Komunikacja w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku

Postautor: Sebastian Wróbel » 26 października 2015, 15:18

Jeszcze święto się nie rozpoczęło, a już ciśnienie mi się podniosło: :evil: dlaczego wywalono autobusy z kluczowego odcinka ul. Bohaterów Katynia ?? !! ja rozumiem, że w czasie święta Wszystkich Świętych panuje tam chaos komunikacyjny w postaci dzikich parkingów, setek aut i maszerujących ludzi przy ul. Palmowej (bądź co bądź od urodzenia mieszkam blisko skrzyżowania Palmowej/Bohaterów Katynia), ale jak wiadomo zdecydowana większość pasażerów to ludzi starsi i niedołężni, więc powinni mieć specjalne ułatwienia w postaci krótszego spaceru na cmentarz Raków (przystanek autobusowy jest w idealnej do niego lokalizacji), co było standardem, odkąd po raz pierwszy w historii miasta uruchomiono komunikację miejską w tym rejonie. Zaś w tym roku, PO RAZ PIERWSZY OD OŚMIU LAT żaden autobus się tutaj nie zatrzyma i w konsekwencji tłumy ludzi, chcących dotrzeć do swoich bliskich na cmentarz, będą pokonywali o wiele większy dystans (od samej DK1) do celu, a w drodze powrotnej droga do najbliższego przystanka jeszcze się wydłuży, i "wzbogaci" o kładkę nad DK1, na której zmęczeni pasażerowie zmierzą się z jej wąskimi schodami, które podczas opadów i mrozu są niebezpieczne. Czym sobie zasłużyli na taką karę? To kolejny dowód na to, że władze MZDiT usilnie chcą uszczęśliwiać zmotoryzowanych i jeszcze bardziej zniechęcać ludzi do komunikacji miejskich i to jeszcze w ten dzień, kiedy liczba pasażerów KM znacznie się zwiększa! :evil:

ps. post o takiej samej treści umieściłem w temacie REMONTY, OBJAZDY, UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI - IV kw. 2015, żeby nie powielać, proszę o jego usunięcie!

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 26 października 2015, 15:36

Ale będzie młyn na Pętli Błeszno, 3 linie, a linia 94 z tego co widzę, ma tam 15 minut przerwy, linia 24 również ma tam 15 minut przerwy oraz jeszcze linia 10 która ma kilka minut postoju. Ta pętla jest za mala by pomieścić 3 linie !!
Linia 94 powinna kończyć przy przystanku Cmentarz Raków i tam odczekiwać odjazdu, ewentualnie skierować ją na dawną pętle Jesienna.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 27 października 2015, 21:04

Patryk Hartman pisze:Ale będzie młyn na Pętli Błeszno, 3 linie, a linia 94 z tego co widzę, ma tam 15 minut przerwy, linia 24 również ma tam 15 minut przerwy oraz jeszcze linia 10 która ma kilka minut postoju. Ta pętla jest za mala by pomieścić 3 linie !!
Linia 94 powinna kończyć przy przystanku Cmentarz Raków i tam odczekiwać odjazdu, ewentualnie skierować ją na dawną pętle Jesienna.

Widziałeś może ulicę w tamten dzień ? Poza tym jakby nawet oczekiwał w zatoczce to jakby nawet przyjechała 10 to nie zamieszcza się dwa wozy pół biedy jak to będa dwie solówki , a jak się trafią 2 przeguby ? To blokada jednokierunkowej drogi prawie pewna. Ale co ja Ci będę mówił przecież wiesz lepiej, prawo jazdy zawodowe od x lat .

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2015, 06:53

Na linie cmentarne, w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku będą ekspediowane pojazdy typu SN.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 października 2015, 08:28

A jak na 1/2?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2015, 08:59

Piotr Jeruszka pisze:A jak na 1/2?
...na linii tramwajowej 1/2 będą jeździły PODWÓJNE składy.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 28 października 2015, 11:28

Piotr Radoliński pisze:Na linie cmentarne, w dniach 31 października i 1 listopada 2015 roku będą ekspediowane pojazdy typu SN.

Wiem że są SN ale była taka sytłacja że na SN jeżdziło np #367 albo #193
http://phototrans.pl/14,655631,0,MAN_NG272_367.html

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2015, 16:10

Sebastian Struski pisze:Wiem że są SN ale była taka sytłacja że na SN jeżdziło np #367 albo #193
...to nie była odpowiedź na post tylko dodatkowy KOMUNIKAT dla zainteresowanych komunikacją "cmentarną", który otrzymałem z MZDiT.

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 31 października 2015, 09:48

Dlaczego nie ma zmian w aplikacji mobilnej MobileMPK dotyczących linii cmentarnych i objazdów linii 10 i 36 ?

Andrzej Rybak

Postautor: Andrzej Rybak » 31 października 2015, 11:33

Dzisiaj na linii 94 kursują #120 i #185.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 01 listopada 2015, 22:02

Wadą linii 94 można powiedzieć było brak powrotu ulica Bohaterów Katynia i Zesłańców Sybiru do 11 Listopada i dalej do WP, większość ludzi oczekiwała na zawieszonych przystankach , które w poprzednich latach były w normalnym użytkowaniu.

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 02 listopada 2015, 09:42

Wtrącę swe 3 grosze do tego wątku.Jechałem wczoraj z rodziną z cmentarza Rocha na Kule linią 93.Moja żona była negatywnie zaskoczona,ze linia ta kończy się na pętli Gombrowicza,skąd trzeba dojść kawałek drogi do pierwszego wejścia na cmentarz Kule.Ma chyba rację;wystarczyłoby przedłużyć tą linię do przystanku Fieldorfa-Nila Cmentarz Kule,byłoby to duże ułatwienie dla podróżujących do w/w cmentarza.Postój mógłby się odbywać właśnie na tym przystanku,choć niestety tamtejsza zatoka niby temu nie sprzyja :-/

Bartek Marcinkowski

Postautor: Bartek Marcinkowski » 02 listopada 2015, 13:24

Wg mnie linia 93 w przyszłym roku powinna zostać wydłużona przez Fieldorfa, nowe ronda na Wałach i Warszawską do pętli Wyczerpy-Osiedle oraz zostać wyprowadzona z ulicy Sosabowskiego. Pozwoliłoby to na lepszy i szybszy dojazd do Cmentarza Kule oraz dzielnica Wyczerpy uzyskałaby atrakcyjne połączenia z cmentarzami w północnej części naszego miasta.

Natomiast linia 94 powinna krańcować na Jesiennej. Pętla na Starym Błesznie jest ciasna,kończą tam dwie częste linie i wysyłanie tam większej liczby autobusów nie jest wskazane, a mieszkańcy blokowisk na Jesiennej uzyskaliby sprawny dojazd na cmentarze. Jeżeli pojawią się jakieś problemy z nawrotką na tej pętli to należy dopilnować aby na tej linii jeździły tylko solówki, ewentualnie Ikarusy 280, jeżeli jeszcze jakieś dożyją do 2016.

Na plus trasa linii 90 przez al. Jana Pawła II, bez wjazdu w al. Najświętszej Maryi Panny. Autobusy powinny być konkurencyjne względem samochodów również pod względem czasowym i szybkości, natomiast wjazd do ścisłego centrum spowodowałby 10 minutowe wydłużenie jazdy. Z Cmentarza Komunalnego do centrum jeżdżą linie 31 i 94, a z pozostałych (29, 90 i 93) można się przesiąść w autobusy dojeżdżające do centrum na Św. Rocha albo w al. Jana Pawła II.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 02 listopada 2015, 13:55

Bartek na Jesiennej bez problemowy jest wjazd Citaro nawet gdzieś zdjęcie miałem, także jak Citaro się zmieści to każdy wóz da sobie tu radę

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 02 listopada 2015, 13:57

Bartku na dawnej pętli przy ulicy Jesiennej nie ma żadnych trudności z nawróceniem autobusem typu pchacz. Nieoficjalnie mogę powiedzieć iż takie rozwiązanie było testowane :) Są na to nawet dowody w postaci zdjęć. Jeśli pewien członek klubu zechce je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny.
Sam pomysł skierowania linii 94 na Jesienną uważam jak najbardziej za zasadny, pętla na Błesznie już dziś jest niewystarczająca dla dwóch linii magistralnych. Poza tym w rejonie ul. Jesiennej mieszka bardzo dużo ludzi, którzy zapewne chętnie zostawili by swoje samochody i wsiedli w autobus.
Inna kwestia jest zamknięcie Ul Boh Katynia od zjazdu z trasy do skrzyżowania z ul Rakowską i Jesienną tylko dla samochodów osobowych, uważam że dużym błędem było wycofanie autobusów jadących w stronę centrum. Jeśli coś ma być uprzywilejowane w tych dniach to właśnie komunikacja publiczna a nie indywidualna. Tak zrobiono np w rejonie cm Św Rocha. Dobrze zorganizowana komunikacja w rejonie cmentarzy zapewne zachęci do skorzystania z niej. Jeszcze rok czy dwa temu, znalezienie miejsca parkingowego w rejonie cm Komunalnego było bardzo trudnym zadaniem, w tym roku połowa miejsc była wolna. Autobusy cieszyły się dużym powodzeniem.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 02 listopada 2015, 14:17

Krzysztof Basiukiewicz pisze:Bartku na dawnej pętli przy ulicy Jesiennej nie ma żadnych trudności z nawróceniem autobusem typu pchacz. Nieoficjalnie mogę powiedzieć iż takie rozwiązanie było testowane :) Są na to nawet dowody w postaci zdjęć. Jeśli pewien członek klubu zechce je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny. .

Mówisz i masz
http://www.tinypic.pl/bvw4qj5nww9e
Jakby trzeba było oryginał to też posiadam w rozmiarze 3456 x 2592

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 listopada 2015, 14:36

Jakub Siadlak pisze:Wtrącę swe 3 grosze do tego wątku.Jechałem wczoraj z rodziną z cmentarza Rocha na Kule linią 93.Moja żona była negatywnie zaskoczona,ze linia ta kończy się na pętli Gombrowicza,skąd trzeba dojść kawałek drogi do pierwszego wejścia na cmentarz Kule.Ma chyba rację;wystarczyłoby przedłużyć tą linię do przystanku Fieldorfa-Nila Cmentarz Kule,byłoby to duże ułatwienie dla podróżujących do w/w cmentarza.Postój mógłby się odbywać właśnie na tym przystanku,choć niestety tamtejsza zatoka niby temu nie sprzyja :-/
...szkoda, że to nie padło przed świętami... na pewno bym to załatwił. W każdym razie.. na 2016 rok temat będzie już wykonalny.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 02 listopada 2015, 19:31

To jest wyśmienity pomysł z wydłużeniem linii 93 do samego cmentarza Kule, jednak pozostaje pytanie, gdzie autobus miałby wykręcić? Bo ja nie widzę innego rozwiązania, jak tylko wycieczka po Wałach Dwernickiego z nawrotką przy DK1. A to są dodatkowe wozokilometry... Na miejscu MZDiT zastanowiłbym się również nad jakąś dodatkową linią cmentarną, łączącą cmentarz Raków z cmentarzem Kule. Linia 20 jest za daleko od cmentarza Raków, poza tym tysiące mieszkańców miasta pochowało swoich bliskich na tych dwóch cmentarzach, a więc linia nie woziłaby tylko powietrza. Oczywiście cztery linie nie pomieściłyby się jednocześnie na ciasnej pętli Błeszno, tak też optowałbym, podobnie jak koledzy powyżej, nad przeniesieniem linii specjalnych na pętlę Jesienna.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 listopada 2015, 19:40

Ale po co przy DK1? Z przystanku F-Nila-Cm. Kule po stronie zachodniej dać jako przystanek końcowy, a po stronie wschodniej początkowy. Autobusy z F-Nila nawróciły przez mały odcinek ulicy wały Dwernckiego i wróciły od F.Nila, nie potrzeby jechać do DK1.

Jeśli dasz linię specjalną na Jesienną, to będą sobie żyli przywrócenia linii 24 - wiem, że większość, ja za tym pomysłem. W końcu wychowywałem się tam. Ale sam pomysł wysłania linii specjalnych na tą dawną krańcówkę jest strzałem w 10. :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 listopada 2015, 21:22

Patryk Hartman pisze:Ale po co przy DK1? Z przystanku F-Nila-Cm. Kule po stronie zachodniej dać jako przystanek końcowy, a po stronie wschodniej początkowy. Autobusy z F-Nila nawróciły przez mały odcinek ulicy wały Dwernckiego i wróciły od F.Nila, nie potrzeby jechać do DK1.
Dokładnie. Mam nadzieję, że przekonałem dziś MZDiT do tego i przyszły rok już taki będzie dla linii 93.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 03 listopada 2015, 10:02

Piotr Radoliński pisze:
Patryk Hartman pisze:Ale po co przy DK1? Z przystanku F-Nila-Cm. Kule po stronie zachodniej dać jako przystanek końcowy, a po stronie wschodniej początkowy. Autobusy z F-Nila nawróciły przez mały odcinek ulicy wały Dwernckiego i wróciły od F.Nila, nie potrzeby jechać do DK1.
Dokładnie. Mam nadzieję, że przekonałem dziś MZDiT do tego i przyszły rok już taki będzie dla linii 93.

1 listopada to nie tylko 93 wydłużyć do przystanku Fieldorfa-Nila cm. Kule, ale i 29 które jest zbliżone do linii 93.

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”